Spośród dostępnych na rynku typów bram wjazdowych możemy wybrać przesuwną lub skrzydłową. Poza kwestią wyglądu bramy, każda z nich na inną funkcjonalność. Jeżeli nie mamy miejsca wzdłuż ogrodzenia na montaż bramy przesuwnej, musimy zdecydować się na bramę skrzydłową. Mamy też do wyboru dwie opcje takiej bramy: jednoskrzydłową lub dwuskrzydłową. Jeżeli decydujemy się na montaż bramy skrzydłowej, zapoznajmy się z ofertą GOTI AUTOMATYKA. Wybierając sprawdzonego dostawcę, masz pewność, że montaż bramy przebiegnie bezproblemowo, a brama będzie działać długo i płynnie. Otrzymasz również gwarancję na wszystkie elementy wraz z montażem, zarówno bramę, jak i siłowniki oraz akcesoria dodatkowe.

Co warto wiedzieć przed montażem bramy skrzydłowej?

Przed montażem bramy skrzydłowej warto zastanowić się, jaki typ bramy chcemy zainstalować. Czy chcemy bramę jednoskrzydłową czy dwuskrzydłową? Każda z nich potrzebuje miejsce na podjeździe na otwarcie skrzydła. Dobierzmy więc typ bramy do wielkości podjazdu. Jeżeli decydujemy się na bramę automatyczną, która jest bardzo funkcjonalna i zwiększa wygodę użytkowania, musimy doprowadzić prąd do ogrodzenia. Do bramy jednoskrzydłowej potrzebny będzie jeden siłownik, jeżeli jednak skrzydło będzie duże, należy zainstalować mocniejszy napęd, gdyż jego typ dobiera się do wagi skrzydła. W przypadku bramy dwuskrzydłowej potrzebujemy dwóch siłowników, po jednym do każdego ze skrzydeł.

Jak dobrać bramę skrzydłową?

O wyborze typu bramy skrzydłowej może zdecydować szerokość otworu wjazdu. Do mniejszych otworów można zamontować bramę jednoskrzydłową, przy szerszych przejazdach wygodniejsza będzie brama dwuskrzydłowa. Jeżeli decydujemy się na bramę jednoskrzydłową, ograniczeniem będzie jej szerokość. Duże skrzydło pojedyncze będzie również potrzebować więcej miejsca na podjeździe, co może ograniczyć przestrzeń na manewrowanie lub parkowanie auta. Przy bramie dwuskrzydłowej mamy większy wybór, jeżeli chodzi o szerokość bramy, a co się z tym wiąże wielkość przejazdu. Nawet przy mniejszym otworze warto zastanowić się nad wyborem dwóch mniejszych skrzydeł, wtedy na podjeździe będzie więcej miejsca na parkujące samochody. Przy montażu bramy skrzydłowej z automatyką dopytajmy również o wyposażenie dodatkowe, otrzymamy wówczas produkt optymalnie dobrany do naszych potrzeb. Wśród dostępnych akcesoriów znajdziemy, np. lampy sygnalizacyjne, które przy ruchliwej drodze ułatwią wyjazd z posesji. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również montaż fotokomórek, które uruchamiają lub blokują bramę dzięki zastosowanym czujnikom ruchu.

Sklep