Najnowsze rozwiązania w automatyce bramowej pozwalają na wygodną, łatwą i szybką obsługę zarówno bram garażowych, jak i wjazdowych na posesję. Za pomocą pilota lub nawet telefonu można bez wychodzenia z auta otworzyć wszystkie bramy i wjechać bezpiecznie bezpośrednio do garażu. Funkcjonalność ta przydaje się szczególnie przy brzydkiej pogodzie, gdy nie musimy moknąć i szarpać się z bramą w deszczu. W GOTI AUTOMATYKA oferujemy napędy i siłowniki do wszelkich typów bram garażowych oraz wjazdowych.

Przykładowa realizacja

Automatyka do bram w Kielcach

Co warto wiedzieć przed montażem automatyki bramowej?

W pierwszej kolejności musimy rozeznać się w ofercie bram. Różne ich rodzaje wymagają odmiennych typów napędów. W związku z tym, jeżeli chcemy zamontować bramę garażową uchylną, musimy dostosować odpowiednią automatykę. To samo tyczy się siłowników do bram segmentowych oraz bocznych. Należy również zastanowić się nad wyposażeniem dodatkowym. Czy chcemy otwierać bramę za pomocą pilota czy też zainstalujemy w telefonie odpowiednią aplikację, aby skorzystać z automatycznych rozwiązań za jego pomocą? Przeglądając dostępne akcesoria do bram, zastanówmy się, które z nich będą niezbędne. Czy konieczny będzie montaż sygnalizacji świetlnej, która przy ruchliwej drodze może umożliwić nam wyjazd autem z posesji lub ostrzec pieszych przed jadącym samochodem? Bardzo praktycznym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie klawiatury kodowej, która dodatkowo zabezpieczy bramę, przed dostaniem się niepożądanych osób. Praktycznym rozwiązaniem jest również montaż fotokomórek, które uruchamiają lub blokują bramę dzięki zastosowanym czujnikom ruchu. Przemyślmy również kwestię ilości napędów, które będziemy obsługiwać. Jeżeli posiadamy zarówno bramę wjazdową na posesję, jak i bramę do garażu, warto wykorzystać rozwiązania, które umożliwią otwieranie obu bram za pomocą jednego pilota.

Zalety automatyki do bram

Z pewnością największą zaletą posiadania automatycznych bram poza wygodą jest bezpieczeństwo. Instalując napędy i siłowniki do bram, często kierujemy się łatwością otwierania bramy, co ma szczególnie znaczenie np. podczas deszczu czy w zimie. Nie musimy marznąć ani moknąć, aby wjechać do garażu, gdyż za pomocą pilota otwieramy wszystkie bramy. Automatyka to jednak nie tylko komfort użytkowania, ale również bezpieczeństwo. Napędy oraz pozostałe rozwiązania automatyczne są wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne oraz szyfrowane zabezpieczenia, dzięki czemu zabezpieczają nasze bramy przed ingerencją zewnętrzną. Posiadają niezbędne blokady chroniące bramę przed otwarciem przez niepowołane osoby.

Sklep